info@ozturepalet.com
+90 224 714 18 26
Choose Language:

Hakkımızda

Hakkımızda

HakkımızdaTarihçe

ÖZTÜRE PALET,1990 Yılında Orman Yüksek Mühendisi Ahmet Öztüre Tarafından İnegöl’de Kurulmuştur. Farklı Sektörlerdeki Ana Sanayi Firmaların Ahşap Ambalaj Malzemesi İhtiyaçlarına Kaliteli, Hızlı ve Rekabetçi Çözümler Getirmeyi Hedefleyen ÖZTÜRE PALET, Ahşap Palet ve Endüstriyel İstifleme Takozlarının üretimi konusunda uzmanlaşmıştır.


1990 Yılında Ticari Hayatına Başladığı Bıçkı Atölyesinden 1996 Yılında Halen Faaliyet Göstermekte Olduğu modern Tesisine Taşınmıştır. ÖZTÜRE PALET, Üretim Faaliyetlerini 4000m2’si Kapalı 9000m2’lik Tesisinde Sürdürmektedir.


ÖZTÜRE PALET, Sürdürmekte Olduğu Tüm Operasyonlarını; Başta Çevre, Orman, Vergi ve Sosyal Güvenlikle İlgili Mevzuatlar Olmak Üzere Yasalara Tam Uyumlu Şekilde Gerçekleştirmektedir. ÖZTÜRE PALET, Müşterilerine Sunduğu Ürün ve Hizmetleri, 2014 Yılından Beri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Esaslarına Uygun Şekilde Sağlamaktadır. Ağaç İşleme Gibi Emek Yoğun Bir Sektörde Faaliyet Gösterilmesinden Dolayı, Çalışanların Sağlığı ve İş Güvenliği, ÖZTÜRE PALET için İlk Sırada Gelmektedir. Bu Kapsamda Öztüre Palet, 2013 Yılından Beri Birlikte Çalışmakta Olduğu Ortak Sağlık Güvenlik Birimi tarafından Sağlanmakta Olan İş Yeri Hekimi ve İş Güvenlik Uzmanlarının da Katkıları ile Meslek Hastalıkları ve İş Kazalarının Önlenmesi, İşyeri Risk Analizleri Vasıtası ile Güvenli Bir Çalışma Alanı Yaratılması Hususunda Süregelen Çalışmalar Yürütmektedir. Ayrıca ÖZTÜRE PALET, 2018 Yılından Beri, Gerçekleştirmekte Olduğu Üretimin Çevreye Etkisinin Değerlendirilmesi ve Bu Sürecin İlgili Çevre Mevzuatına Uygun Şekilde Yürütülmesini Sağlamak Adına Çevre Atık Yönetimi ve Danışmanlık Hizmeti Almaktadır. ÖZTÜRE PALET, Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği Gereği, Çevreyi Etkileyen Alanlarda Faaliyet Gösteren Tesislerin Almak Zorunda Olduğu İzin ve Lisanslara sahiptir.